• budowa drogi
  • Doświadczenie, wysoka jakość, szybkość realizacji oraz profesjonalizm
  • Barg - kiedy chcesz mieć pewność

    Barg - kiedy chcesz mieć pewność

  • wiercenie geologiczne
  • geologia inżynierska
  • inżynieria budowlana
  • inżynieria budowlana
Monitoring przepływu powietrza

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo baz danych stanowi niemal równoznaczność z bezpieczeństwem całej firmy (lub kilku firm). Nie ma raczej przesady w stwierdzeniu, że żyjemy w czasach, w których awaria w serwerowni jest tym, czym w dawnych czasach był pożar biura. Utrata ważnych dokumentów jest w stanie zahamować pracę przedsiębiorstwa na długo. Właśnie dlatego tak ważny jest sprawny monitoring przepływu powietrza, temperatury oraz wilgotności w pomieszczeniu.

Stała obserwacja aktualnych pomiarów przepływu powietrza, temperatury oraz wilgotności to nieodzowna procedura również gdy chcemy mieć pewność, że system przeciwpożarowy będzie skuteczny a nasze maszyny przechowujące bazy danych – bezpieczne.

Monitoring wilgotności w pomieszczeniach takich jak serwerownie oraz inne miejsca, w których mieszczą się cenne bazy danych, jest niezwykle istotny między innymi dlatego, że niska wilgotność względna może powodować wyładowania elektryczne, które są w stanie poważnie uszkodzić urządzenie.

Sam pomiar przepływu powietrza jest niezbędny, jeśli chcemy zbadać szczelność pomieszczenia. Wszelkie nieszczelności i przedmuchy powodują niepożądane przeciągi oraz obniżenie temperatury w pomieszczeniu. W takiej sytuacji niezbędny będzie pomiar przepływu powietrza.

Wykonuje się go przy pomocy specjalnego wentylatora zamontowanego w drzwiach wejściowych oraz po uprzednim zabezpieczeniu otworów wentylacyjnych. Dodatkowo wykonane pomiary termowizyjne pozwalają na dokładne określenie stanu badanego miejsca.

REKRUTACJA
WYNIKI BADAŃ